Jak vyndat menstruační mořskou houbu, když nemá provázek?

Jak vytáhnout menstruační houbu

A jestli Tě zajímá, proč houbička provázek nemá, důvody najdeš v tomto článku.

Nejsme zvyklé na sebe sahat

Jestli jsi dosud na menstruaci používala jenom vložky nebo tampony, a nevyzkoušela například menstruační kalíšek, může Ti připadat trochu zvláštní, sahat si prsty do pochvy. Některé ženy třeba ještě ani nikdy neviděly svoji vulvu v zrcátku. (Patříš-li mezi ně, nejsi zvědavá, jak vypadá? Schválně se podívej, jak je hezká a zajímavá ;-))

Možná, že Tě blokuje právě ten fakt, že budeš s houbičkou manipulovat pouze prsty a rukou. Je ale v pořádku znát své tělo a klidně si to v pochvě nejprve trochu ohmatat a prozkoumat, „zorientovat se“ v jejím prostoru.

Tip: Než si pořídíš mořskou houbu, vyzkoušej si nejprve prsty vyndat tampon bez použití jeho provázku. Budeš mít alespoň trochu představu, jak uvnitř vaginy uchopíš houbičku.

Každá žena si dosáhne na svůj děložní čípek

Délka vaginy dospělé ženy je 8-10 cm. Je zakončena děložním čípkem (vstup do dělohy), který zasahuje do pochvy a v době menstruace je tvrdší a prodloužený směrem dolů do vaginy.

Každá žena je schopná na svůj děložní čípek dosáhnout. Je to také nejhlubší místo, kam se může jakákoli menstruační pomůcka dostat.

Nemůže se tedy nikam ztratit.

Vyndávání mořské menstruační houby

Jak postupovat při vyndávání menstruační houby

Jak na vyndávání houbičky prakticky

Jestli ještě nevíš, jak na zavádění houby, můžeš si o tom přečíst článek.

A nyní k jejímu vyndávání:

  1. Důkladně si umyj ruce.
  2. Připrav si několik dílků toaletního papíru.
  3. Snaž se být uvolněná a v pohodě.
  4. Najdi si pohodlnou polohu, ve které budeš moct zavést prsty co nejhlouběji (ve dřepu, třeba ve vaně nebo sprše, v sedě na záchodě).
  5. Palec a ukazováček (nebo prostředníček) zaveď do pochvy a chytni houbičku prsty, nebo klidně i nehty. Houbička se dobře uchopuje za nějaký výčnělek nebo prohlubeň.
  6. Kdybys na ni nedosáhla, zatlač svaly pánevního dna (jako při močení), houbička se přiblíží k poševnímu vchodu a lépe ji chytneš.
  7. Pomalu houbičku vytahuj. Neboj, přetrhnout se nemůže.
  8. Krev vymáčkni do záchodové mísy a čistou rukou si otři tu zakrvácenou připraveným toaletním papírem tak, aby Ti stále zůstala jedna ruka čistá (tou budeš sahat na kliku, vodovodní baterii, vypínače, atd…).
  9. Nyní houbu promyj vodou, aby jsi ji mohla zavést zpět. Zajímá tě více k tomu, jak se houbička čistí? Zde najdeš podrobný návod.

Jak zvládnout výměnu houbičky poprvé

Pokud máš strach z prvního vyndávání menstruační houby, můžeš si na ni pro začátek navázat provázek. Bude Tvojí mentální oporou pro případ, že by Ti ze začátku dělalo potíže najít si na vyjmutí houby ten správný grif. 

Zkoušej šňůrku přesto nepoužít a mít ji jen jako „záchranu“. Pro „trénink“ si vyber třeba vanu, nebo sprchu, kde nevadí ukápnutí krve.

Tip: První použití menstruační houby doporučujeme naplánovat na chvíli, kdy nemusíš do práce nebo do školy. Vyzkoušej si zavádění a vyndávání houby pěkně v pohodlí a bezpečí domova.

Nejlepší místo a pozice na vyndání houby

Každá jsme jiná a i pro výměnu houby nám bude vyhovovat jiné místo nebo poloha.

Některé ženy si mění houbičku výhradně ve sprše, jiné klasicky na WC.

Možná zjistíš, že prsty nejhlouběji dosáhneš s jednou nohou podepřenou (záchodem, židlí), a tak se Ti v této poloze houbička nejpohodlněji vyndává (nebo zavádí). Častou pozicí je také dřep, tak dosáhnu nejhlouběji třeba já a často si tímto způsobem houbu zavádím.

Jak vyndat menstruační houbu po sexu
Vyndání menstruační mořské houby po milování - jaké jsou "nástrahy"?

Vyjmutí menstruační houbičky po sexu

Jednou z nesporných výhod mořské menstruační houby je fakt, že se můžeš milovat i při menstruaci a partner nemusí o Tvých dnech ani vědět. Mnoho žen neskrývá své nadšení, že nemusí radovánky s přítelem, nebo manželem na týden vynechat, protože jejich chuť na sex může být při menstruaci větší, než jindy.

Vadí-li Tvému partnerovi pohled na krev nebo přímý kontakt s krví, pak je pro vás houbička zajímavé a spolehlivé řešení.

Pokud praktikujete nechráněný styk, ejakulát může houbičku docela „naklouzat“ a znesnadní tak její uchopení.

Houbička také může být hlouběji, než jsi zvyklá, podle toho, jak je Tvůj partner „vybaven“. 🙂

Snaž se ji chytit za výčnělek, pomoci si nehty, nebo se pokus ji jedním prstem pootočit (prst vlož mezi poševní stěnu a boční stranu houbičky a zatlač směrem dolů k poševnímu vchodu). V případě, že se Ti povede houbu lehce otočit, opět na ní zkus nahmatat vystouplé místo, za které Ti půjde snadněji vytáhnout.

Jsi překvapená, že sex během menstruace není zapovězená věc? Přečti si víc v tomto článku.

Co když to nejde?

Hlavně žádná panika

Tělo se ve stresu zatne, svalstvo se stáhne a vyndat houbičku by bylo obtížnější. Snaž se uvolnit a zůstat v klidu, prodýchej se. K uvolnění napětí pomáhá i vzrušení, požádej partnera o něžnosti, nebo si pomoz sama masturbací. Nalož se do horké vany a zkus v ní znovu houbu vytáhnout. Zatni svaly pánevního dna, houba se dostane blíž k Tvé ruce a lépe na ni dosáhneš.

Stoprocentně to zvládneš!

Proč houbu vytahoval gynekolog?

V diskuzích a komentářích na internetu se můžeš dočíst o případech, kde ženy tvrdí, že houba vyndat nešla a musely proto navštívit gynekologa, aby houbičku vytáhl.

Ano, víme o těchto případech. Nemůžeme však posuzovat, kde se stala chyba. Nebyly jsme u toho.

Asi každá z nás, které houbičku používáme, jednou či dvakrát zažila situaci, kdy bylo vytažení problematické. Většina si ale nakonec poradila a dostala houbu ven.

Domníváme se, že volbu nejzazšího řešení – jet na gynekologii – způsobil velký stres dané ženy, který principiálně  znemožnil vyndání menstruační houby díky svalové sevřenosti těla. Následná paralýza ženy z představy, že houbu žádným způsobem vlastními silami nevyndá, vedla k rozhodnutí vydat se pro pomoc k lékaři

Dle našeho názoru jde o nedostatečnou informovanost o manipulaci a fungování houbičky, o způsobech jejího vyndávání a postupu v situaci, kdy je obtížně vyjmutelná.

S největší pravděpodobností k tomuto kroku vůbec nemuselo dojít.

autorka článku:

Ing. Katka Mudrová

Zakladatelka značky KALU

Houbičky používám už 6 let a od začátku jsem z nich tak nadšená, že jsem se rozhodla založit firmu, abych je mohla nabídnout i dalším ženám.

Kačka Mudrová

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Používám už přes dva roky a miluju to! 😍 Desinfikuji mořskou solí a teatree a pohodička, nikdy žádný problém, žádné záněty. 🙏

Mgr. Zuzana S.

Zavedenívytažení houbičky jsem se bála asi nejvíc, ale je to opravdu jednoduché.

Míša Č.

Používám pár měsíců, první den menstruační kalhotky a ostatní houba. Vydrží celý den, takže nemusím nic řešit. Vždycky jen ve sprše vymyju, zavedu hned znovu. Vytahuje se překvapivě rychle a jednoduše i bez šňůrky. Doporučuji všema deseti! Nejjednodušší pomůcka, co znám.

Anna B.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání houbičky:

Přejít nahoru