Co budeš potřebovat k houbičce na dezinfekci?

Dezinfekce mořské menstruační houby
Stále si nejsi jistá, co budeš potřebovat k houbičce na dezinfekci? V tomto článku si vše zrekapitulujeme a přiblížíme si produkty, které v KALU na dezinfekci doporučujeme a sami používáme.

Jak se o menstruační houbu starat?

Péče o menstruační houbu není nijak náročná. Nejdůležitější je správně ji skladovat, čistit a dezinfikovat. Vzhledem k tomu, že je houba vnitřní menstruační pomůcka, musíš mít na paměti opravdu velmi pečlivé dodržování hygieny při jejím používání a důkladné čištění.

Napsaly jsme celý článek, kde podrobně popisujeme postup péče o přírodní tampon z mořské houby, pročíst si ho můžeš tady. V krátkosti jen připomínáme, že během aktivního používání houby ji stačí vymývat, tedy zavedenou houbu vyjmeš, vypláchneš a zavedeš zpět. Nikde ji mezitím nepokládáš a pečlivě dodržuješ hygienu rukou. Pokud střídáš více hub, nebo po ukončení menstruace, musíš houbu pečlivě vydezinfikovat. 

Co budeš k houbičce na dezinfekci potřebovat?

Pro důkladnou dezinfekci menstruační mořské houby doporučujeme pořídit

Některé ženy používají jiné prostředky, my máme osvědčené a vyzkoušené tyto.

Mořská sůl pro dezinfekci menstruační houby

Dezinfekce mořské menstruační houby - sůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře a Tea tree olej k dezinfekci mořské menstruační houby

KALU čisticí sůl je přírodní sůl z Mrtvého moře. Jedná se o zcela přírodní produkt, který vzniká odpařováním vody a nejsou do ní přidávány žádné další příměsi. 

Sůl z mrtvého moře obsahuje 21 minerálů na rozdíl od soli z jiných moří, kde bychom našli pouze 9 minerálů. Obsahuje například hořčík, draslík, sodík, vápník, chlorid, zinek, brom, železo a jód. Díky vysoké koncentraci soli v mrtvém moři, a v ní obsažených minerálech, moři nepřežijí žádné organismy. Dezinfekční roztok z mořské soli z mrtvého moře tak zabrání množení nežádoucích bakterií na menstruační houbě.

Mořskou sůl aktuálně nabízíme v 50 g balení, které Ti vystačí zhruba na 6 dezinfekcí houby nebo ve velkém 180 g balení.

Tea tree olej pro dezinfekci menstruační houby

KALU Tea tree olej
Tea tree olej k dezinfekci mořské menstruační houby

Tea tree olej je známý pro své dezinfekční, antibakteriálníantivirové účinky. KALU Tea tree olej je čistě přírodní produkt destilovaný vodní párou. Pro jeden roztok na čištění menstruační mořské houby budeš potřebovat jen tři kapičky Tea tree oleje. Díky svým dezinfekčním, antibakteriálním a antivirovým účinkům Tea tree oleje pomáhá čištění houby v roztoku s jeho obsahem potlačit vznik zánětů a mykóz.

Nemusíš se obávat, že by Ti ležel doma bez využití. Jeho účinky jsou široké a jistě najde uplatnění i u Tebe doma.

Na co dalšího můžeš použít KALU Tea tree olej?

  • Je to přírodní dezinfekce, může pomoci s hojením drobných poranění, odřenin. 
  • Pomáhá proti svědění u štípnutí hmyzem.
  • Zklidní kůži spálenou sluníčkem.
  • Pomáhá při léčbě akné a ekzémů.
  • Uleví Ti od ucpaného nosu při rýmě a nachlazení. Můžeš ho inhalovat nebo kápnout kapičku do nosu.
  • Kloktání pár kapek Tea tree oleje s vodou Ti uleví od bolesti a škrábání v krku.
  • Pár kapek při koupeli do vody udělá dobře Tvé pokožce a pomůže Ti při slabosti a únavě.

Doufáme, že se nám podařilo Ti dostatečně představit nedílnou součást používání menstruační houby a už jsi si jistá, co budeš potřebovat k houbičce na dezinfekci. Oproti jednorázovým menstruačním potřebám je používání opakovaně použitelných alternativ menstruačních potřeb o něco složitější, ale Tvé tělo a naše planeta za to úsilí stojí. 💚 🌎

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Překvapilo mě, že houba je opravdu příjemná a měkká. Až s houbou jsem zjistila jak jsou tampony vlastně nepohodlné 😅 a ještě je to bez plastového odpadu! Jupí 🥳 a z balení jsem byla taky nadšená. Doporučuju! 🤩

Tereza H.

Velikánska spokojnosť.🙏♥️

Zuzka A.

Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji

Barbora B.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Pořízení menstruační houby:

Přejít nahoru