Proč menstruační houba protéká?

Proč menstruační houba protéká?
Používáš menstruační houbu a jsi nadšená z její hebkosti a pohodlnosti při nošení? Stane se Ti ale někdy nehoda a houba proteče? Proč menstruační houba protéká? Čím to je a jak tomu můžeš zabránit?

Proč menstruační houba protéká?

Je samozřejmostí, že potřebujeme mít spolehlivou menstruační pomůcku, abychom se mohly během menstruace cítit jistě a pohodlně. Určitě se nehoda někdy stala každé z nás a není to pro nás nic příjemného. 

Pokud se teprve chystáš začít používat menstruační houbu (ale vlastně i jakoukoliv jinou menstruační pomůcku poprvé), doporučujeme nejprve ji vyzkoušet doma v klidu a pohodlí s blízkostí toalety, abys mohla kdykoliv pocítíš nepohodlí řešit výměnu.

Důvody, proč protéká menstruační houba, jsou v zásadě dva:

DŮVOD 1 - Houba je zavedena málo hluboko

Rozumíme tomu, že můžeš mít obavy ze zavedení houby příliš hluboko. Nemá provázek a některé ženy mají strach, že houbičku pak nedokáží sami vyjmout a budou muset jet na pohotovost. Sepsaly jsme článek o tom, jak zavést menstruační houbu, můžeš si ho přečíst zde.

Pokud houba není dostatečně hluboko, můžeš se cítit nepohodlně při jejím nošení, budeš ji cítit a může tlačit. Také se může stát, že bude tlačit na močovou trubici a způsobovat inkontinenci.

Pokud máš opravdu velké obavy, zavést houbu hlouběji, můžeš si na ni navázat provázek, abys měla jistotu, že ji bez problémů vyjmeš. Připravily jsme pro Tebe praktický návod Jak navázat na menstruační houbu provázek.

Mořská menstruační houba KALU
Protékání menstruační houby se může dít ze dvou důvodů

DŮVOD 2 - Špatně zvolená velikost menstruační houby

Vybrat správně velikost menstruační houbičky může být trochu oříšek. Každá máme jinou vnitřní anatomii a nedá se to nijak jednoduše paušalizovat. Napsaly jsme pro Tebe článek Jak vybrat správnou velikost menstruační houby, kde najdeš podrobný návod jak na to.

Může se Ti zdát, že houba velikosti L nebo dokonce XL je moc velká a budeš ji těžko zavádět, ale nemusíš mít strach, po namočení ji snadno zmáčkneš do malinkého uzlíčku a houbička se snadno přizpůsobí Tvému tělu. Pokud by se náhodou stalo, že Tě přece jen bude tlačit, nepůjde zcela zastrčit dovnitř pochvy nebo bude vykukovat ven, můžeš ji lehce zastřihnout. Návod, jak na to, najdeš v našem článku tady

Menstruační houbu ve správné velikosti, odpovídající intenzitě Tvé menstruace, a zavedenou dostatečně hluboko by jsi neměla vůbec cítit, měla by být pohodlná, nikde netlačit, nepřekážet a měla by Tě spolehlivě ochránit před nehodami během jakékoliv aktivity.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Překvapilo mě, že houba je opravdu příjemná a měkká. Až s houbou jsem zjistila jak jsou tampony vlastně nepohodlné 😅 a ještě je to bez plastového odpadu! Jupí 🥳 a z balení jsem byla taky nadšená. Doporučuju! 🤩

Tereza H.

Jsem velmi spokojena a moc moc rada, ze jsem menstruacni houbu objevila. Nejlepsi!!!!

Lenka S.

Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji

Barbora B.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Pořízení menstruační houby:

Přejít nahoru