Kolik houbiček si mám pořídit?

Kolik houbiček si mám pořídit?

Kolik houbiček si mám pořídit
Stačí jedna, nebo je potřeba si koupit víc kusů? Vystačí jedna houba na celou menstruaci? Je nutné měnit v průběhu menstruace různě velké houby?

Stačí 1 menstruační houba na celou menstruaci?

Pakliže si pořídíš jednu houbičku, dostačující i při největší intenzitě Tvé menstruace (nejsilnější dny), s přehledem Ti vystačí 1 houbička na celou menstruaci. Navíc by Ti měla vydržet alespoň půl roku. Pokud nevíš, jakou velikost vybrat, tady vše vysvětlujeme.

V období, kdy je krvácení slabší, pravděpodobně nedojde k jejímu úplnému nasáknutí, naplnění. I tak ji ale pravidelně vyplachuj, maximálně po 6-8 hodinách.

Některým ženám se ne zcela nasáklá houbička o něco obtížněji vytahuje, ale také hodně záleží na anatomii, zvolené velikosti houby a vaginální vlhkosti. Kdyby to byl Tvůj případ, zvaž, jestli si nepořídit ještě jednu menší houbu, nebo si tu, kterou už máš, můžeš zastříhnout a zmenšit.

Kolik houbiček si mám pořídit?
Kolik potřebuješ menstruačních hub?

Kdy je potřeba pořídit sí víc kusů houbiček?

První setkání s houbičkou

když si nevíš rady, která velikost je pro Tebe nejvhodnější

Pokud jsi na vážkách se stanovením síly menstruace, protože, co si budeme povídat, je to velmi subjektivní, můžeš začít se sadou, kde najdeš mix velikostí 1xL, 1xM, 1xS. Pohodlně si vyzkoušíš, která velikost Ti nejvíce vyhovuje, a ostatní houbičky si případně můžeš následně poupravit zastřižením.

Když chceš měnit velikost adekvátně k síle krvácení

Jestli jsi ten typ, že máš doma různé krabičky tamponů od velikosti MINI po SUPER a používáš jinou velikost tamponu na začátku menstruace, uprostřed, nebo na noc, jistě ráda využiješ i různých velikostí menstruační houbičky. Můžeš si je nakoupit samostatně v libovolném počtu kusů, nebo zvolit sadu s třemi různými velikostmi.

Pokud víš, že je budeš měnit na veřejných wc a budeš potřebovat druhou, čistou houbu

Máš jistotu, že dojde k situaci, že si mimo domov budeš muset houbu vypláchnout a rozhodla ses, že to vyřešíš druhou, čistou houbičkou, kterou budeš mít u sebe.

Koukni, jaké existují ještě jiné možnosti, jak si poradit v případě potřeby výměny houbičky na veřejných toaletách.

Gynekologické potíže

S vaginálními infekcemi se v životě setkají tři čtvrtiny žen. Čili nic neobvyklého to není a zkrátka se to může stát.

Trpíš-ĺi aktuálně nějakými gynekologickými problémy (např. některou z vaginálních infekcí), buďto přechodně používej některou z jednorázových menstruačních pomůcek, nebo látkové vložky.

Také je možné používat menstruační houbu, než však bude infekce řádně přeléčena. Houbičku desinfikuj v čisticím roztoku po každém vyjmutí. Pak budeš potřebovat určitě alespoň dvě, aby jedna byla zavedená a druhá se mezi tím desinfikovala.

Výhodnější cena

Jako u většiny jiných produktů, sada s více kusy bývá cenově zvýhodněná. Jestli je pro Tebe ekonomické hledisko zásadní, vybírej houbičky v sadách, kde v přepočtu na kus vyjde jedna houba zpravidla levněji.

Tip: Když si pořídíš víc kusů houbiček a nebudeš je hned používat, nemusíš se bát o jejich životnost. Ta se počítá až od začátku používání, takže nevadí, že Ti některá houba bude ležet půl roku ve skříni. Jen si dej při skladování pozor, aby nebyla ve vlhké místnosti a ujisti se, že ji máš uloženou v suchu.

autorka článku:

Ing. Katka Mudrová

Zakladatelka značky KALU

Houbičky používám už 6 let a od začátku jsem z nich tak nadšená, že jsem se rozhodla založit firmu, abych je mohla nabídnout i dalším ženám.

Kačka Mudrová

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Co bych za to dala, aby to tu bylo dřív…Ty záněty z vložek a tamponů, chemikálie, na které jsem alergická…

Tohle mi doslova zachránilo život.

Denny L.

Díky mé milé známé, že mi o tomhle řekla.
Používám, šetřím přírodu, peníze a čas a jsem s tím nadmíru spokojená!

Michaela M.

Houbu používám a je super.

Petra V.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU

Mrkni se na naše další články o menstruačních houbách.

Přejít nahoru