Používání menstruační houby po porodu

Použití menstruační houby po porodu
Přišla Tvá první menstruace po porodu a nevyhovují Ti tampony ani kalíšek? Vnitřní menstruační pomůcky Tě bolí a vložky Ti nesedí? Váháš, zda je používání menstruační houby po porodu vhodné? Čti dále pro více informací.

Můžu používat menstruační houbu okamžitě po porodu?

Bezprostředně po porodu, v šestinedělí, lékaři nedoporučují používat žádné vnitřní menstruační pomůcky. Děloha se čistí i několik týdnů po porodu a tzv. očistky by měly odcházet z těla přirozeně bez zadržování ven. Pro období šestinedělí si pořiď speciální po porodní vložky

Po porodní vložky
Po porodní vložky

A co první menstruace po porodu?

První menstruace po porodu může přijít kdykoliv. Také může být úplně jiná než Tvé menstruace před porodem – silnější nebo slabší, bolestivost se může také měnit. Měj proto doma nachystanou dostatečnou zásobu menstruačních potřeb.

Pokud jsi byla zvyklá používat vložky, ať už jednorázové nebo látkové, nejspíš se pro Tebe po porodu nic nezmění. Pokud jsi ale byla zvyklá na vnitřní menstruační pomůcky – tampony nebo kalíšek, je možné, že Ti nebudou vyhovovat tak, jako před porodem. 

Pochva po porodu může být méně pružná, citlivější, uvnitř mohou být jizvy, které Tě budou tlačit a bolet při zavádění vnitřních menstruačních pomůcek. 

Bolest při menstruaci po porodu

Proč používat po porodu menstruační houbu?

Tampony ani kalíšek se příliš nepřizpůsobí, ale menstruační houbička bude přesně kopírovat Tvou vnitřní anatomii. Nebude Tě tak nikde uvnitř tlačit, bolet ani překážet.

Před použitím musíš houbičku namočit ve vodě a díky tomu krásně změkne a zjemní, bude tvárná a lehce přizpůsobivá. Zmáčkneš ji do malého uzlíčku a ten zavedeš do pochvy. O správně zavedené houbičce bys neměla ani vědět. Díky navlhčení také „nedrhne“ o poševní stěny, které mohou být po porodu sušší.

Při manipulaci s houbou, zavádění nebo vyjmutí, nemusíš rozmýšlet žádné složité sklady nebo se bát o svou citlivou hráz. Menstruační houba se opět zcela přizpůsobí svému okolí. 

Má osobní zkušenost

Roky jsem používala spokojeně kalíšek. Nedala jsem na něho dopustit. Po druhém porodu mi ale přestal vyhovovat. Samotné zavedení pro mě bylo bolestivé, tlačil mi příliš na hráz. Vyndávaní naplněného kalíšku pro mě bylo utrpení.  Měla jsem pocit, jako by se mi při každé menstruaci znovu objevilo po porodní zranění (které ale bylo velmi malé a dávno zcela zahojené). 

Vyzkoušela jsem menstruační houbičku a jsem nesmírně spokojená. Nikde mě nic nebolí, netlačí. Manipulace je bez problémů a po porodní zranění jsou zapomenuta.

Používání menstruační houby po porodu je velmi komfortní, jednoduché a pohodlné. Důležité je vybrat správnou velikost houbičky, jak na to se dozvíš v našem článku Jak vybrat správnou velikost houbičky. A pokud Ti hlavou vrtá, zda můžeš houbičku používat také pokud máš zavedené nitroděložní tělísko, přečti si o tom článek zde.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Od prvního vyzkoušení uz nekolik let nepouživám nic jiného 🙂

Houbičky jsou opravdu pohodlné, nemám jim co vytknout

Martina

Díky mé milé známé, že mi o tomhle řekla.
Používám, šetřím přírodu, peníze a čas a jsem s tím nadmíru spokojená!

Michaela M.

S houbičkami jsem spokojená. Dobře se s nimi manipuluje a po zavedení o nich nevím. S obyč tamponem se nedají srovnávat. 🙂

Terez

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU

Mrkni se na naše další články o menstruačních houbách.

Přejít nahoru