Jak často měnit menstruační houbu?

Jak často měnit menstruační houbu
Tápeš, jak často bys menstruační houbu měla měnit a jakou velikost použít? Nejsi si jistá, jestli je houba vhodná pro intenzitu Tvé menstruace? Jak často měnit, resp. vyplachovat, menstruační houbu, je velmi individuální, ale v článku se dozvíš, jak na to.

Každá jsme jiná a máme jinak silnou menstruaci, nelze proto dát jasný návod, jak často musíš menstruační houbičku vyndávat a proplachovat. Také velmi záleží na tom, jakou velikost houbičky jsi zvolila. Lze vycházet z podobných doporučení jako u tamponu a vyplachovat houbičku přibližně každých 2 až 6 hodin.

Pravidelně vyndávat a vymývat houbičku je velmi důležité, aby byla bezpečná pro Tvé zdraví a spolehlivě zadržovala menstruační krev a neprotékala. Dlouhé zavedení vnitřních menstruačních pomůcek, ve kterých by se hromadila krev, není doporučováno také vzhledem k syndromu toxického šoku.

Jaká je absorpční kapacita houby v porovnání s tamponem?

Houbička je sice rozměrově na první pohled větší než je klasický tampon, ale po namočení změkne a pohodlně ji zmačkneš do malého uzlíčkubez problémů ji zavedeš.

Pro první orientaci, jaká je absorpční schopnost jednotlivých velikostí houbiček se můžeš řídit těmito údaji: 

  • M – kapacitně odpovídá přibližně klasickému tamponu velikosti „normal“
  • L – doporučujeme pro silnější menstruaci, dalo by se říci, že odpovídá dvěma tamponům
  • XL – můžeš využít pro velmi silnou menstruaci, některé naše zákaznice volí tuto velikost, aby nemusely řešit vyplachování houby například celý den v práci
Frekvence vymývání houby závisí na její velikosti a síle menstruace

Kdy použít jakou velikost houby?

Je velmi individuální, jakou velikost menstruační houby ženy používají. Některé ženě vyhovuje po celou dobu menstruace jedna velikost houby, jiná žena střídá několik různých velikostí. Například na začátku menstruace, během silnějších dní, velikost L nebo XL a během slabších dní menstruace jí stačí velikost M.

V případě, že budeš během menstruace střídat různé velikosti houby, je potřeba, aby houbička, kterou nebudeš mít zavedenou, byla pečlivě vypláchnuta a vyčištěna v roztoku vody, soli a Tea tree oleje (víc si můžeš přečíst v článku Jak se čistí menstruační mořská houba)

Vyzkoušej sama, která velikost menstruační houby Ti bude nejlépe vyhovovat. Pokud bys nemohla najít tu svou správnou velikost, můžeš si menstruační houbu zastřihnout podle návodu v tomto článku: Jak upravit velikost houby.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

S houbičkami jsem spokojená. Dobře se s nimi manipuluje a po zavedení o nich nevím. S obyč tamponem se nedají srovnávat. 🙂

Terez

Já používám a za mě velká spokojenost.

 

Šárka J.

S menstruačními houbičkami jsem velmi spokojená. Tampóny mi vždy vadily, cítila jsem je a bylo mi to nepříjemné. Houbičky ani nevím, že mám. Vyndavat i zandavat lze bez problémů. Určitě doporučuji!

Adéla S.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat
startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru