Proč nemá menstruační houba provázek?

Proč nemá menstruační houba provázek
Není Ti jasné, proč nemá menstruační houba provázek? Obáváš se, jak ji bez něho vytáhneš? Půjde vůbec vyjmout? A můžeš si na houbu provázek navázat sama?

Proč menstruační houba nemá provázek?

Velmi častá otázka žen, které se s menstruační houbičkou setkávají poprvé. „Proč menstruační houba provázek nemá?“ Jsme zvyklé na tampony, které provázek mají a přijde nám téměř nemožné tampon z mořské houby, který navázaný provázek nemá, vytáhnout. Bojíme se, že se dostane moc hluboko a nedokážeme si poradit sami. Živě nám běží hlavou scénáře, jak na pohotovosti vysvětlujeme nerudnému gynekologovi své potíže a nakonec nám musí pomoci s vytažením.

Chápu Tvé obavy, vlastně jsem je před používáním menstruační houby také měla. 😊

Provázek na houbě není z hygienických důvodů. Houba je během používání zcela zavedená uvnitř pochvy a je tedy tak chráněna před bakteriemi, viry a nečistotami. Provázek však vykukuje ven z našeho těla, a tak se dostává do kontaktu s okolím. Může se tak daleko snadněji dostat do styku s nečistotami, bakteriemi a viry. Jakmile bys tak houbu opakovaně zavedla do pochvy a provázek nebyl vysterilizovaný, mohlo by to způsobit zdravotní nepříjemnosti.

Jak vytáhnout menstruační houbu
Jeden z nejčastějších dotazů u menstruační houby. Absence provázku má své důvody.

Jak vytáhnu houbu bez provázku?

O tom, jak houbu vyjmout bez provázku, jsme napsali celý článek. Přečíst si ho můžeš taky: Jak vyjmout menstruační houbu bez provázku. 

V krátkosti se dá  říci, že nejdůležitější je zachovat klidnou hlavu. Když začneme podléhat stresu, naše tělo se celé stáhne a bude v napětí, díky tomu bude daleko obtížnější houbu vytáhnout. Zkus se tedy uklidnit. Prodýchej se a dej si chvíli pauzu. Pak se posaď na mísu nebo dřepni na bobek a zkus nejdříve nahmatat houbu uvnitř pochvy. Stačí, když nahmatáš její malý kousíček, za který jí pak dvěma prsty uchopíš a vyjmeš. Pokud by to nešlo, zkus zatnout svaly pánevního dna a zatlačit, tím by se měla houba posunout níže. Také můžeš zkusit chvilku počkat a vyjmout houbu později. Nasáklá houba je těžší a díky gravitaci se posouvá níže.

Můžu si na houbu navázat provázek sama?

Samozřejmě. Podrobný návod jak navázat provázek na menstruační houbu najdeš v našem článku Jak navázat na menstruační houbu provázek. Provázek však nech na houbě pouze jako pojistku a zkus ji vyjmout bez jeho použití prsty.

Můžeš si také udělat malý pokus a zkusit vyjmout klasický tampon bez použití provázku, podobně budeš vytahovat i menstruační houbičku.

Věříme, že se nám podařilo Tvé obavy z vyjmutí houby bez provázku alespoň trochu rozptýlit. Uvidíš, že na tom vůbec nic není. Chce to jen trochu cviku.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji

Barbora B.

Nedám na ně dopustit. Používám houbičku XL a opravdu mě jistí celý den, aniž bych cítila nepříjemné tlačení nebo šňůrku jako u tamponu. Moje dny jsou snazší, nijak nejsem omezená, bílé rajtky si mohu v pořádku a s klidem obléci a hlavně absolutně nemám pocit, že bych vůbec své dny měla. Doporučuji každému vyzkoušet a kdo je sportovec nebo potřebuje svoje tělo zatěžovat ve svých dnech, tak houbičky jistě ocení. Opravdu to funguje 🙂 

Anet

Houbičky jsou měkké, jemné, výborně savé, šetrné k přírodě – jsem maximálně spokojená. Používám je i během silné menstruace. Léta používám kalíšek, ale ne vždy se dá použít – už nikdy se nevrátím k jednorázovým hygienickým potřebám. Kéž by všichni našli tuto cestu.

Anna M.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat
startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru