Proč nemá menstruační houba provázek?

Proč nemá menstruační houba provázek?

Proč nemá menstruační houba provázek
Není Ti jasné, proč nemá menstruační houba provázek? Obáváš se, jak ji bez něho vytáhneš? Půjde vůbec vyjmout? A můžeš si na houbu provázek navázat sama?

Proč menstruační houba nemá provázek?

Velmi častá otázka žen, které se s menstruační houbičkou setkávají poprvé. „Proč menstruační houba provázek nemá?“ Jsme zvyklé na tampony, které provázek mají a přijde nám téměř nemožné tampon z mořské houby, který navázaný provázek nemá, vytáhnout. Bojíme se, že se dostane moc hluboko a nedokážeme si poradit sami. Živě nám běží hlavou scénáře, jak na pohotovosti vysvětlujeme nerudnému gynekologovi své potíže a nakonec nám musí pomoci s vytažením.

Chápu Tvé obavy, vlastně jsem je před používáním menstruační houby také měla. 😊

Provázek na houbě není z hygienických důvodů. Houba je během používání zcela zavedená uvnitř pochvy a je tedy tak chráněna před bakteriemi, viry a nečistotami. Provázek však vykukuje ven z našeho těla, a tak se dostává do kontaktu s okolím. Může se tak daleko snadněji dostat do styku s nečistotami, bakteriemi a viry. Jakmile bys tak houbu opakovaně zavedla do pochvy a provázek nebyl vysterilizovaný, mohlo by to způsobit zdravotní nepříjemnosti.

Jak vytáhnout menstruační houbu
Jeden z nejčastějších dotazů u menstruační houby. Absence provázku má své důvody.

Jak vytáhnu houbu bez provázku?

O tom, jak houbu vyjmout bez provázku, jsme napsali celý článek. Přečíst si ho můžeš taky: Jak vyjmout menstruační houbu bez provázku. 

V krátkosti se dá  říci, že nejdůležitější je zachovat klidnou hlavu. Když začneme podléhat stresu, naše tělo se celé stáhne a bude v napětí, díky tomu bude daleko obtížnější houbu vytáhnout. Zkus se tedy uklidnit. Prodýchej se a dej si chvíli pauzu. Pak se posaď na mísu nebo dřepni na bobek a zkus nejdříve nahmatat houbu uvnitř pochvy. Stačí, když nahmatáš její malý kousíček, za který jí pak dvěma prsty uchopíš a vyjmeš. Pokud by to nešlo, zkus zatnout svaly pánevního dna a zatlačit, tím by se měla houba posunout níže. Také můžeš zkusit chvilku počkat a vyjmout houbu později. Nasáklá houba je těžší a díky gravitaci se posouvá níže.

Můžu si na houbu navázat provázek sama?

Samozřejmě. Podrobný návod jak navázat provázek na menstruační houbu najdeš v našem článku Jak navázat na menstruační houbu provázek. Provázek však nech na houbě pouze jako pojistku a zkus ji vyjmout bez jeho použití prsty.

Můžeš si také udělat malý pokus a zkusit vyjmout klasický tampon bez použití provázku, podobně budeš vytahovat i menstruační houbičku.

Věříme, že se nám podařilo Tvé obavy z vyjmutí houby bez provázku alespoň trochu rozptýlit. Uvidíš, že na tom vůbec nic není. Chce to jen trochu cviku.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji

Barbora B.

Nedám na ně dopustit. Používám houbičku XL a opravdu mě jistí celý den, aniž bych cítila nepříjemné tlačení nebo šňůrku jako u tamponu. Moje dny jsou snazší, nijak nejsem omezená, bílé rajtky si mohu v pořádku a s klidem obléci a hlavně absolutně nemám pocit, že bych vůbec své dny měla. Doporučuji každému vyzkoušet a kdo je sportovec nebo potřebuje svoje tělo zatěžovat ve svých dnech, tak houbičky jistě ocení. Opravdu to funguje 🙂 

Anet

Houbičky jsou měkké, jemné, výborně savé, šetrné k přírodě – jsem maximálně spokojená. Používám je i během silné menstruace. Léta používám kalíšek, ale ne vždy se dá použít – už nikdy se nevrátím k jednorázovým hygienickým potřebám. Kéž by všichni našli tuto cestu.

Anna M.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat
startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru