Jak navázat na menstruační houbu provázek?

Jak navázat na houbičku provázek
Menstruační houba na sobě nemá navázaný žádný provázek. Její vyndávání je ale o cviku, který rychle získáš. Pokud jsi přeci jen nervózní a chtěla bys nějakou pojistku, můžeš si ho na houbu navázat. Jak navázat na menstruační houbu provázek Ti názorně ukážeme v tomto článku.

Co budeš potřebovat?

Zajímá Tě, proč jsme vlastně na houbičku nepřidělali provázek rovnou? Není to pohodlnost výrobců, ale má to svůj důležitý význam. Menstruační houbičce chybí provázek z hygienických důvodů.

Díky tomu, že vyčnívá ven, je daleko náchylnější na kontaminaci s nečistotami či bakteriemi než samotná houbička. Houbička je po celou dobu používání umístěna v těle ženy a nepřichází do styku s okolím, na rozdíl od provázku. Podrobnější informace o tomto tématu jsme pro Tebe sepsaly v článku Proč nemá menstruační houba provázek.

Ale už pojďme prakticky k navazování provázku.

Co budeš potřebovat?

  • provázek dlouhý cca 50 cm
  • dezinfekci
  • houbu

Uvidíš, že na tom nic není a za chvíli budeš mít hotovo.

Jaký provázek zvolit?

Vyber si ideálně bavlněný, pevný provázek, případně můžeš ustřihnout proužek z bavlněného obinadla (střihej po délce, aby byl provázek dostatečně dlouhý), ale použít můžeš také dentální nit.

Čím můžeš provázek dezinfikovat?

Nejlepší je lihová dezinfekce. Například 60 % líh, který je používaný na dezinfekci pupíku u novorozenců. Lahvičku s lihem bys měla sehnat bez problémů v každé lékárně.

A jdeme na věc!

Připravili jsme pro Tebe krátké video, kde se dozvíš vše potřebné a názorně Ti ukážeme jak jednoduše a bezpečně můžeš houbu opatřit provázkem.

Návod, jak na menstruační houbu navázat provázek

Tip: Než si pořídíš mořskou houbu, vyzkoušej si nejprve prsty vyndat tampon bez použití jeho provázku. Budeš mít alespoň trochu představu, jak uvnitř vaginy uchopíš houbičku.

Zvládneš to i bez provázku

Získala jsi už trochu cviku a chtěla bys zkusit houbu vyjmout bez provázku? Směle do toho! Jsme rádi, že Ti provázek pomohl získat jistotu, ale upřímně, kdybychom ho měly navazovat při každém vyplachování houby, byla by to trochu otrava. 🙂 

Návod, jak houbu bez problémů vyjmeš, jsme pro Tebe připravili v článku Jak vyndat menstruační houbu, když nemá provázek. Najdeš v něm spoustu zajímavostí a praktických tipů. Poradíme Ti s výběrem vhodné pozice, prozradíme několik faktů o vagině a nezapomněly jsme ani na praktický návod, jak vyjmeš houbu po milování.

autorka článku:

Ing. Katka Mudrová

Zakladatelka značky KALU

Houbičky používám už 6 let a od začátku jsem z nich tak nadšená, že jsem se rozhodla založit firmu, abych je mohla nabídnout i dalším ženám.

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Zatím nejpohodlnější pomůcka kterou jsem kdy použila. A opravdu vydrží déle jako tampon, navíc po stranách neprotéká.

Peťulka

Jsem velmi spokojena a moc moc rada, ze jsem menstruační houbu objevila. Nejlepší!!!!

Lenka S.

MS houbičku jsem začala používat, neb mi kalíšek nedělal dobrotu a už jsem se nechtěla vracet k tamponům. Za mě je to skvělá pomůcka, ale opět je potřeba dávat pozor na hygienu, pravidelně měnit a po MS čistit.

Jana P.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání houbičky:

Přejít nahoru