Jak zavést menstruační houbu?

Jak zavést houbu
Rozhodla jsi se, že menstruační houbu vyzkoušíš, ale máš trochu obavy? Nejsi si jistá, jak zavést menstruační houbu správně? Poznáš, že je přesně tam, kde má být? A jak hluboko má být houba zavedená?

Co je potřeba udělat před zavedením menstruační houby?

Doporučujeme vyzkoušet si zavádění menstruační houby nejprve v pohodlí domova. Budeš si pak jistá, že nenastane žádný problém a budeš během své menstruace v bezpečí a pohodlí. Velmi důležité je si vždy při manipulaci s houbou pečlivě umývat ruce.

Menstruační houba Ti domů přijde v suchém stavu. Můžeš ji prozkoumat. Je poměrně tvrdá a nepoddajná. Než ji poprvé použiješ, je potřeba ji propláchnout pod studenou nebo vlažnou vodou. Díky tomu houba krásně změkne, stane se hebkou, pružnou a snadno přizpůsobivou. Vymačkej přebytečnou vodu a houba je připravena k použití.

menstruační mořská houba KALU

Dokážu menstruační houbu správně zavést?

Zkus si najít chvilku, kdy nebudeš nikým rušena.  Houba se zavádí dovnitř do pochvy, stejně jako běžný menstruační tampon. Posaď se na toaletu nebo si ve sprše sedni do dřepu a namočenou houbu zmáčkni dvěma prsty do malého uzlíčku. Vlož ji na kraj pochvy a následně jedním prstem zasuň co nejhlouběji

Pokud je houba správně zavedená, neměla bys ji vůbec cítit. Neměla by nijak tlačit, překážet nebo se částečně vysouvat ven.

Máš-li obavy houbu zavést hlouběji, abys pak neměla problémy ji vyjmout, můžeš si na ni pro jistotu navázat provázek. Ale nech si ho jako pojistku a zkus houbu vyjmout prsty. Jak navázat provázek se dočteš v článku Jak navázat na menstruační houbu provázek.

Zavádění houby by rozhodně nemělo být nijak bolestivé! Pokud se Ti houbu nedaří zavést nebo posunout hlouběji do pochvy, je možná moc velká. Houbu si můžeš upravit na velikost podle své potřeby nebo rozstřihnout třeba na dvě. Podrobný návod jak na to, najdeš v tomto článku.

Jak si poradit s menstruační houbou na veřejných toaletách

Jak poznám, že je houba zavedena nesprávně?

Menstruační houba, která není správně zavedena, Tě může nepříjemně tlačit, bude nepohodlná, může mít tendence vysouvat se ven z pochvy. 

Také by nemělo docházet k úniku moči. Což se někdy stává ženám, které mají strach houbu zavést hlouběji. Houba pak tlačí na močovou trubici a může dojít k úniku moči. Každá máme jinou vnitřní anatomii a nedá se tak plošně říci, jak hluboko houbu zavést.

Pokud máš houbu zavedenou co nejhlouběji, ale stále cítíš, že je nepohodlná, má tendence posouvat se ven nebo dochází k úniku moči, je pravděpodobně houba moc velká a je potřeba použít houbu menší velikosti nebo ji zastřihnout. Jak vybrat nejlépe houbu, aby Ti seděla, popisujeme v článku Jak vybrat správnou velikost menstruační houby? A návod na správné zastřihnutí se můžeš dočíst v článku Jak upravit velikost houby.

Věříme, že po prvním zavedení houbičky z Tebe opadnou všechny strachy a budeš si plně užívat její pohodlnost, měkkost a šetrnost k Tvému tělu i planetě.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Zatím nejpohodlnější pomůcka kterou jsem kdy použila. A opravdu vydrží déle jako tampon, navíc po stranách neprotéká.

Peťulka

S houbičkami jsem spokojená. Dobře se s nimi manipuluje a po zavedení o nich nevím. S obyč tamponem se nedají srovnávat. 🙂

Terez

Nedám na ně dopustit. Používám houbičku XL a opravdu mě jistí celý den, aniž bych cítila nepříjemné tlačení nebo šňůrku jako u tamponu. Moje dny jsou snazší, nijak nejsem omezená, bílé rajtky si mohu v pořádku a s klidem obléci a hlavně absolutně nemám pocit, že bych vůbec své dny měla. Doporučuji každému vyzkoušet a kdo je sportovec nebo potřebuje svoje tělo zatěžovat ve svých dnech, tak houbičky jistě ocení. Opravdu to funguje 🙂 

Anet

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat
startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru