Menstruační houba mimo domov: Praktické tipy pro její vymývání na veřejných toaletách

Jak si poradit s menstruační houbou na veřejných toaletách
Už teď si představuješ pohoršené pohledy paní u vedlejšího umyvadla na WC v obchodním centru nebo restauraci, když si proplachuješ svoji menstruační houbu? Nebo vyděšený výraz kamarádky, co se Ti stalo, že Ti teče krev? I na veřejných toaletách existuje řešení, jak si s houbou poradit.

Veřejným toaletám se můžeš vyhnout

Plánuješ návštěvu restaurace, nebo shopping v nákupním centru? Odcházíš do práce, nebo do školy? Zvol vhodnou velikost menstruační houby, adekvátní k aktuální síle Tvojí menstruace. Houba postupně absorbuje vytékající menstruační krev a vydrží 2-6 h, nebo i maximálně 8 h. Když si těsně před odchodem z domu houbu vymyješ, může Ti vydržet přes celý čas pobytu mimo domov a k výměně houby na společných záchodech nemusí vůbec dojít.

WC pro invalidy

Najdeš-li na toaletách kabinku pro hendikepované, máš vyhráno. Na tomto záchodě je totiž vždy i umyvadlo, a tak si pohodlně houbičku propláchneš v soukromí.

PET láhev s čistou vodou

Pokud se chystáš vyrazit mimo domov a víš, že tě společné toalety neminou, připrav si s sebou láhev s čistou vodou. Vyjmutou nasáklou houbičku nejprve zmáčkni nad WC mísou, aby jsi odstranila co největší množství krve.

Následně použij vodu z láhve a nad mísou houbičku pozvolna proplachuj. Ruku od krve si utři do toaletního papíru, nebo nachystaného vlhčeného kapesníčku.

Houbu potom důkladně vymyj, jakmile se vrátíš domů.

Uzavíratelný pytlíček, nebo krabička

Další způsob, jak si poradit při používání houby na záchodech, kde nejsi sama, je použití druhé, čisté houbičky.

Před odchodem z domu se ujisti, že sis s sebou přibalila ještě jednu houbu.

Když cítíš, že je zavedená houba již nasáklá a potřebuje vyměnit, na toaletě z ní jemně vymáčkni krev do záchodu a vlož ji do uzavíratelného ZIP sáčku, nebo malé vodotěsné plastové krabičky. Doma potom nezapomeň houbu dezinfikovat v čisticí lázni.

Menstruační kalhotky nebo vložka, jako pojistka

V případě, že si nejsi jistá absorpční kapacitou houby, nechceš absolvovat návštěvu záchodků bez soukromí a máš obavu, že by houba protekla, oblékni si jako pojistku menstruační kalhotky, nebo své prádlo ochraň látkovou menstruační vložkou.

Svět se snad změní...

Menstruační krev je přirozená součást fungování našeho organizmu. Menstruace je ukazatelem toho, zda je náš reprodukční systém v pořádku. Bez menstruace bychom se nemohli rozmnožovat.

Proto ji vnímáme spíše jako dar, než něco odporného, špinavého. Něco, o čem se nesmí mluvit, natož to vidět.

Milujme svoje tělo se vším všudy, přestaňme se štítit své krve a nenávidět menstruaci. Přispějme k tomu, aby se o ní více mluvilo, aby se přestala tabuizovat.

autorka článku:

Ing. Katka Mudrová

Zakladatelka značky KALU

Houbičky používám už 6 let a od začátku jsem z nich tak nadšená, že jsem se rozhodla založit firmu, abych je mohla nabídnout i dalším ženám.

Kačka Mudrová

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Používám pár měsíců, první den menstruační kalhotky a ostatní houba. Vydrží celý den, takže nemusím nic řešit. Vždycky jen ve sprše vymyju, zavedu hned znovu. Vytahuje se překvapivě rychle a jednoduše i bez šňůrky. Doporučuji všema deseti! Nejjednodušší pomůcka, co znám.

Anna B.

Používám už přes dva roky a miluju to! 😍 Desinfikuji mořskou solí a teatree a pohodička, nikdy žádný problém, žádné záněty. 🙏

Mgr. Zuzana S.

MS houbičku jsem začala používat, neb mi kalíšek nedělal dobrotu a už jsem se nechtěla vracet k tamponům. Za mě je to skvělá pomůcka, ale opět je potřeba dávat pozor na hygienu, pravidelně měnit a po MS čistit.

Jana P.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Zdraví:

Přejít nahoru