Jak funguje mořská menstruační houba

menstruační mořská houba KALU
Vůbec nerozumíš tomu, jak mořská menstruační houba funguje a jakým způsobem se používá? Nejsi si jistá, jestli se na ni můžeš zcela spolehnout? Zajímají Tě jaké jsou výhody používání menstruační houbičky a její limity? V tomto článku se pokusíme se odpovědět na všechny Tvé otázky.

Jak se menstruační houbička používá a jak funguje?

Houba se zavádí do pochvy, kde absorbuje menstruační krev, čímž brání jejímu vytékání ven z těla.

Menstruační houba tak patří k „vnitřním“ pomůckám, stejně jako menstruační kalíšek nebo tampon.

Mořská menstruační houba se používá a funguje v podstatě totožně jako běžný jednorázový tampon. Na rozdíl od  něho je však opakovaně použitelná.

Ve chvíli, kdy je nasáklá, vyjme se ven, promyje pod tekoucí vodou a znovu zavede. Po ukončení menstruace se houbička vyčistí v roztoku mořské soli a Tea tree oleje. Jak správně houbu vyčistit, si můžeš přečíst v článku: Jak se čistí menstruační mořská houba.

Správná péče o přírodní mořské tampony a dodržování hygienických opatření při manipulaci s mořskými houbami jsou klíčové pro jejich spolehlivé fungování a Tvou bezpečnost.

Mořská houba obsahuje velké množství jódu, díky tomu je přirozeně antiseptická a antibakteriální.

Mořská menstruační houba
Zcela přírodní alternativa tamponů

Co je menstruační mořská houba

Menstruační mořská houba je 100% přírodní produkt z moře, který se používá jako alternativa menstruačního tamponu. Někdy je také nazývána jako přírodní tampon. Historie používání mořské houby jako tamponu sahádo antiky. Nejedná se tedy o žádnou novodobou záležitost. 

Jedná se o nejjednodušší mnohobuněčný organismus rostoucí na dně moře. Nemá trávicí, nervovou, cévní, ani vylučovací soustavu. Živí se planktonem, který prochází skrz její drobné póry.

Mořské houby jsou obnovitelné, což znamená, že pokud je houba správně sklizená, na místě, kde předtím byla houba, naroste jiná. Pro výlov mořských menstruačních hub je nutné speciální povolení od vlády, které získají jen prověřené společnosti. 

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Houbičky jsou měkké, jemné, výborně savé, šetrné k přírodě – jsem maximálně spokojená. Používám je i během silné menstruace. Léta používám kalíšek, ale ne vždy se dá použít – už nikdy se nevrátím k jednorázovým hygienickým potřebám. Kéž by všichni našli tuto cestu.

Anna M.

Absolutní spokojenost.

 

Helena Ch.

Houby používám pár let. Nic lepšího neznám a nepoužívám. V kombinaci s MS kalhotkami naprostá spokojenost. 💪 Jediná nevýhoda jsou WC bez umyvadla. Ale to nic nemění na pohodlí houbičky. Doporučuji.

Romana

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru