Kde uchovávat houbu mimo menstruaci?

životnost menstruační houby
Jaké je správné místo pro uložení houbičky, aby zůstala v kondici a nezkracovala se její životnost?

Důležité je důkladné proschnutí houby

Jak správně mořskou menstruační houbu vyčistit se můžeš dočíst tady.

Po vyčištění se ale ještě soustřeď na řádné proschnutí houbičky.

Jedna možnost je houbičku zavěsit v síťovém (třeba organzovém) sáčku na vzdušné místo. Nebo můžeš sušit houbu na hrdle lahvičky, kde má přístup vzduchu. Případně si najdeš vlastní způsob, jak a kde nechat houbu dobře proschnout.

Kde ji ale správně uchovávat mimo menstruaci?

Po dokonalém vyschnutí můžeš dát houbu do KALU pytlíčku z bio-bavlny, pokud ho máš.  Houba ale může zůstat i v papírovém sáčku, nebo jiném obalu. Hlavní je, aby nebyla umístěna na vlhkém místě, kde by mohla být napadena plísní. Jako je například:

Koupelna s vysokou vzdušnou vlhkostí

Tu poznáš třeba tak, že tam dobře neschnou ručníky a kvůli zápachu je musíš často prát.

Pokud si jsi jistá, že Tvá koupelna není vlhká, klidně houbu ulož do skříňky s hygienickými potřebami. V opačném případě houbičku raději skladuj třeba v zásuvce se spodním prádlem, nebo na jakémkoli místě, o kterém 100% víš, že je suché.

Pamatuj, že vhodné místo pro uložení houbičky je jeden ze stěžejních faktorů, jak pozitivně ovlivnit její životnost

autorka článku:

Ing. Katka Mudrová

Zakladatelka značky KALU

Houbičky používám už 6 let a od začátku jsem z nich tak nadšená, že jsem se rozhodla založit firmu, abych je mohla nabídnout i dalším ženám.

Kačka Mudrová

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji

Barbora B.

Nedám na ně dopustit. Používám houbičku XL a opravdu mě jistí celý den, aniž bych cítila nepříjemné tlačení nebo šňůrku jako u tamponu. Moje dny jsou snazší, nijak nejsem omezená, bílé rajtky si mohu v pořádku a s klidem obléci a hlavně absolutně nemám pocit, že bych vůbec své dny měla. Doporučuji každému vyzkoušet a kdo je sportovec nebo potřebuje svoje tělo zatěžovat ve svých dnech, tak houbičky jistě ocení. Opravdu to funguje 🙂 

Anet

Houbičky jsou měkké, jemné, výborně savé, šetrné k přírodě – jsem maximálně spokojená. Používám je i během silné menstruace. Léta používám kalíšek, ale ne vždy se dá použít – už nikdy se nevrátím k jednorázovým hygienickým potřebám. Kéž by všichni našli tuto cestu.

Anna M.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat startovací sadu!

Startovací sada KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru