Je menstruační houba spolehlivá?

Menstruační houba v ruce
Vrtá Ti hlavou, jak je menstruační houba spolehlivá? Bude tě houbička chránit před nehodami stejně jako jiné menstruační pomůcky? Přemýšlíš, jestli se máš ještě jistit například intimkou nebo kalhotkami?

Správný výběr je základ!

Abys byla během menstruace v klidu a bezpečí, je potřeba, aby ses mohla 100% spolehnout na menstruační pomůcky, které používáš. Menstruační houba je velmi pohodlná a bezpečná pomůcka, ale je potřeba správně volit její velikost, aby nejen dobře seděla, ale také Tě spolehlivě uchránila před nehodami.

Jakou volit velikost houby?

O výběru vhodné velikosti houby si můžeš přečíst celý článek Jak vybrat správnou velikost. Ve zkratce se dá říci, že čím silnější menstruace, tím větší houba. Může se Ti na první pohled zdát, že je houba příliš velká, ale po jejím namočení zjistíš, že se dá lehce zmáčknout do malého uzlíčku, který pohodlně zavedeš. Pokud houba protéká, je potřeba zkusit větší velikost. Pokud by jsi se cítila nekomfortně, máš možnost ji za mokra zastřihnout. Jak na to se dozvíš ve článku Jak upravit velikost houby.

Jak je menstruační houba spolehlivá závisí také na péči o ní a jejím stáří. Ke konci životnosti začne totiž menstruační houba ztrácet svou absorpční schopnost.

Menstruační houba je plnohodnotnou náhradou vložek nebo tamponů

Je potřeba se s menstruační houbou ještě jistit jinou pomůckou?

Zejména, pokud s menstruační houbou začínáš, doporučujeme se jistit intimkou (nabídku našich látkových vložek najdeš zde) nebo menstruačními kalhotkami (můžeš vybírat tady). Může se stát, že na první pokus neodhadneš, kdy už je čas houbu propláchnout, nebo zvolíš malou velikost a houba by mohla protéci a způsobit Ti nepříjemnou nehodu. Uvidíš, že časem vše vychytáš a nebudeš jištění potřebovat.

autorka článku:

Ing. Radka Šupková

Mám na starosti hlavně marketing, sociální sítě a péči o zákazníky. Ale snažím se Kačce kecat do všeho. :))) Houbičky jsem vyzkoušela po porodech, když mi přestal vyhovovat kalíšek a zamilovala jsem si je. Nejvíc mě na nich baví, že nemusím vůbec řešit aktuální stav zásob menstruačních pomůcek a že mě nikde netlačí, nebolí, ani o nich nevím.

KALU Radka Supkova

Co říkají o houbičkách jejich uživatelky?

Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji

Barbora B.

U tamponu se mi stávalo, že protekl. Ale houbička je tak savá, že se mi to zatím nestalo. Ta savost mě opravdu překvapila.

Míša Č.

Spokojenost.. netlačí ani nevím, že ji mám..

Ladislava R.

Chceš také patřit mezi spokojené majitelky 11 000 houbiček a...

Jdu do toho a chci si objednat
startovací sadu!

Startovací sada mořské menstruační houby KALU
Zajímají Tě další témata? Mrkni na články z ostatních kategorií na Blogu.

Nebo se podívej na jiné články z kategorie Používání menstruační houby:

Přejít nahoru